İnsan Kaynakları

AEM Çevre Laboratuarı Analiz Ticaret Anonim Şirketi, 4857 sayılı iş kanunu ile çalışan ve işveren haklarını koruyan, yaklaşık 40 kişilik kadrosu ile faaliyetlerini yürüten bir şirkettir. Çalışanlarının çoğunluğu üniversite mezunudur. Ağırlıklı olarak çevre mühendisi, kimyager, tekniker istihdamı yapmaktadır.

Eğitim

Kişisel gelişim ile kurumsal gelişimin olacağı düşünülür. Gelişime katkı sağlayacak, iç ve dış eğitimlere katılım sağlayan çalışanlar, zaman içerisinde kendisini daha da geliştirir. Bu sayede AEM Laboratuvarı’na da katma değer sağlamaya devam eder, bilgi birikimini güncel tutar.

Kariyer Planı

Laboratuvar çalışanları belirli bir plan doğrultusunda yetkilendirilir, yetkili çalışanlar gün geçtikçe deneyim kazanır ve kendisini geliştirir. Yönetici kadrosu genel olarak liyakat, kurum kültürü ve iş ahlakına sahip, aidiyeti yüksek mevcut çalışanlardan seçilir.

Dinlenme

Çalışan mesaisi haftalık 45 saattir. Nadir olarak mesai yapılması beklenir. Hafta içi çalışma yapılır. Gün içerisinde yemek ve dinlenme molaları verilir. Haftalık yorgunluğu, hafta sonu dinlenerek atmak mümkün olur. Yıllık izin ve resmi tatiller ile dilenme süreleri artar.