Kategori Paylaşım Bulutu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çevre Referans Laboratuvarı tarafından yapılan duyuru ile işletme, danışman ve laboratuvarların nasıl bir yol izleyeceği açıklandı.

Emisyon Teyit Ölçümleri Hakkında Duyuru
12 Temmuz 2019

İzne tabi tesislerin Emisyon Teyit ölçümleri yaptırma periyotlarının önceden bilinmesine rağmen tesisler veya danışman firmalarca bu taleplerin son ana bırakıldığı, daha sonra Bakanlığımıza ve atanan laboratuvarlara kısa süre içerisinde ölçüm yapılması taleplerinin iletildiği görülmüştür.

Emisyon Teyit ölçümlerinin zamanında yapılabilmesi için ölçüm taleplerinin; ilk ölçümün istendiği tarihten (tesisin büyüklüğü ve ölçülecek parametreler gibi hususlar ilgililerce dikkate alınarak) en az 45 gün önce MELBES sisteminden oluşturulması gerekmektedir.

Atanan laboratuvarların, atama tarihinden itibaren işletme ile görüşerek 30 gün içinde ilk ölçümlere başlaması gerekmektedir. İş yoğunluğundan bu ölçümü yapamayacak laboratuvarın işi kabul etmemesi/Red etmesi gereklidir. İş yoğunluğu ve tesisin uzaklığı gibi nedenlerle laboratuvarların iptal talepleri kabul edilemeyecek olup, atanan işin laboratuvar tarafından Red edilmesi gereklidir.

İlgililer önemle duyurulur.

Benzer Paylaşımlar

Yorum Yaz